Haber Detayı


10/10/2006 - İpek Tekstil EkoPC görüşmeleri


İpek Tekstil'in Bursa Fabrikası ve Istanbul Yeşildirek'te bulunan yönetim ve dağıtım merkezi EkoPC tarafından geliştirilen bir proje ile karşılıklı olarak ücretsiz telefon görüşmeleri yapmaya başladı.

Her iki lokasyonda gerçekleştirilen ADSL bağlantısı ve kurulan yazılım ve donanımlar yardımıyla lokasyonlar arası telefon görüşmelerinde tasarruf sağlandı.

Firma ortaklarından Mesut Yılmaz, sadece iki lokasyon arasındaki telefon trafiğinin her ay birkaç yüz YTL'yi bulan telefon faturalarına sebep olduğunu, gerçekleştirilen projenin aylık telefon giderlerini ADSL hatlarının maliyeti olan yaklaşık altmış YTL'ye indirdiğini belirtti.

Proje için yatırdıkları bedelin üç dört ay gibi kısa bir sürede kendilerine geri döneceğini söyleyen Yılmaz, ses kalitesinin de son derece tatmin edici olduğunu sözlerine ekledi.

EkoPC'nin İpek Tekstil bünyesinde uygulamaya soktuğu bir başka çözüm de Yeşildirek'te bulunan IP kamera sistemi. Kablosuz IP kamera kurulumu sayesinde şirket yöneticileri internet üzerinden ofislerini canlı olarak izleme olanağına kavuşurken kamerayı harekete duyarlı bir güvenlik sisteminin parçası olarak da kullanma fırsatı elde ettiler.


İpek Tekstil EkoPC görüşmeleri